Spotkaj się ze sportowcami i gwiazdami śląskiej sceny muzycznej podczas Letniej Fiesty Sportowej!

Świetna zabawa dla całej rodziny przy muzyce oraz możliwość spotkania ulubionych sportowców będą czekały na wszystkich uczestników Letniej Fiesty Sportowej. Na boisku piłkarskim w dzielnicy Rowień-Folwarki pojawią się najbardziej utytułowani żorscy sportowcy oraz trenerzy i działacze, by odebrać Nagrody Prezydenta Miasta w dziedzinie sportu.

Letnia Fiesta Sportowa odbędzie się w sobotę 10 czerwca na boisku piłkarskim przy ul. Rybnickiej 249 w dzielnicy Rowień-Folwarki. Podczas tego sportowo-kulturalnego pikniku wręczone zostaną wyróżnienia i nagrody Prezydenta Miasta za wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym. Nagrody przyznawane są najlepszym zawodnikom, trenerom i działaczom, jako wyraz uznania dla osiąganych przez nich wyników. Impreza będzie okazją, by spotkać się i porozmawiać z utytułowanymi karatekami, pływakami, baseballistami czy lekkoatletami, którzy zdobywają medale dla naszego miasta. Wręczenie nagród zaplanowano na godzinę 16:00.

Okazję do świętowania będą mieli jednak nie tylko sportowcy. Podczas Letniej Fiesty Sportowej nie zabraknie wielu atrakcji towarzyszących, dzięki którym zarówno młodsi, jak i starsi mieszkańcy z pewnością nie będą narzekali na nudę. Dla dzieci przygotowane zostaną liczne gry, zabawy i animacje. Wszystkich uczestników imprezy do wspólnej zabawy zaproszą natomiast niekwestionowane gwiazdy śląskiej sceny muzycznej. Już o godzinie 16:30 rozpocznie się koncert Brygidy i Roberta Łukowskich, których przeboje podbijają serca słuchaczy Listy Śląskich Szlagierów. Po nich na scenie pojawi się Jesika – młoda, utalentowana wokalistka, słynąca z pełnych energii koncertów, które porywają do zabawy wszystkich, niezależnie od wieku. Artystka zaprezentuje w naszym mieście widowiskowe muzyczne show z udziałem tancerek. Początek około godziny 18:00. Wstęp na imprezę jest bezpłatny!

Organizatorami imprezy są Urząd Miasta Żory oraz Rada Dzielnicy Rowień-Folwarki.

Letnia Fiesta Sportowa

 

Najnowsze:

Rekord znów został pobity! W Żorach zebrano dużą kwotę dla WOŚP

Mieszkańcy Żor po raz kolejny hojnie wsparli Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Podczas 26 Finału w naszym mieście zebrano rekordową kwotę aż 106 405,94 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na wyrównanie szans w leczeniu noworodków.

Prezydent odpowie na pytania mieszkańców na czacie!

Waldemar Socha, Prezydent Miasta Żory ponownie zaprosi mieszkańców miasta do rozmowy za pośrednictwem czatu. Internetowy „Czat z Prezydentem” to doskonały sposób, by bez konieczności wychodzenia z domu zadać bezpośrednio Prezydentowi pytania dotyczące różnych sfer życia naszego miasta i błyskawicznie uzyskać na nie odpowiedź.

Przyjdź na spotkanie i dowiedz się jak ogrzewać dom taniej i czyściej

„Jak ogrzewać taniej i czyściej w piecach węglowych” to hasło przewodnie cyklu spotkań dla mieszkańców, organizowanych przez Urząd Miasta Żory. Podczas spotkań połączonych z prezentacjami będzie można dowiedzieć się jakie korzyści może przynieść odpowiednie palenie w piecu węglowym.

Prestiżowe nagrody miejskie w nowej odsłonie!

Phoenix Sariensis i Dobroczyńca Roku połączono w jedną nagrodę! To najważniejsze miejskie wyróżnienia, których otrzymanie niezmiennie od lat stanowi powód do dumy. Wśród laureatów znajdują się osoby i instytucje, które w szczególny sposób zasłużyły się dla naszego miasta. Prezentujemy nowe, obowiązujące od tego roku zasady przyznawania prestiżowej nagrody!

Ulica Pukowca będzie zamknięta

Uwaga kierowcy! Od wtorku 16 stycznia zamknięta będzie ul. Pukowca w Żorach.