To już 30. lat festiwalu SARI!

29. Festiwal SARI w nowej odsłonie!

Już po raz dwudziesty dziewiąty odbędzie się w naszym mieście Festiwal Sari. Impreza, która trwa od prawie trzech dekad, po raz kolejny odświeżyła swoje oblicze.

Muzyka świata i... burza - relacja z 28. Festiwalu SARI

Wiele wrażeń artystycznych i... burzowych mogli doznać uczestnicy XXVIII festiwalu Sari Muzyka Świata. Przez trzy dni imprezy atrakcji nie brakowało.

Wszystko zaczęło się w piątkowy wieczór biesiadą szantową, która miała miejsce w sali teatralnej Domu Kultury. Zamieniła się ona w tawernę, gdzie licznie zgromadzona publiczność mogła posłuchać The Nierobbers, Muzykajaka, żorskiego chóru Voce Segreto - pod dyrekcją Andrzeja Marcińska - oraz duetu Andrzej Korycki i Dominika Żukowska. Goście tawerny zaśpiewali swoje utwory oraz popularne i lubiane przez wszystkich piosenki żeglarskie. Zabawa trwała do późnych godzin nocnych, a publiczność, w różnym wieku, razem z wykonawcami koncertu śpiewała znane szanty. Wieczór prowadzili Zbigniew Krówka i Bogdan Wita.

Festiwal SARI 12-14.09.2014

Festiwal Sari już po raz kolejny zaproponuje mieszkańcom Żor muzyczne pożegnanie lata. Będzie to już 28. edycja imprezy.

Jak co roku w połowie września Żory wypełnią się dźwiękami muzyki z całego świata. Już od prawie 30 lat możemy posłuchać znakomitych artystów podczas koncertów na rynku oraz biesiad szantowych. To właśnie piosenka żeglarska leży u źródeł tej wyjątkowej imprezy. Pomysł zorganizowania w Żorach festiwalu szantowego zrodził się w 1987 r. Mało kto przypuszczał wtedy, że po kilkunastu latach, ta początkowo skromna impreza, rozrośnie się do takich rozmiarów jak obecnie. Przez ponad dwadzieścia już lat na żorskiej scenie pojawiały się zespoły prezentujące muzykę nie tylko żeglarską, ale również latynoamerykańską, irlandzką, celtycką, rytmy flamenco czy bluesa. Z czasem nowością stało się wprowadzenie do programu festiwalu wykonawców stanowiących czołówkę ogólnie pojętej sceny muzycznej.

FESTIWAL SARI „Muzyka Świata” Żory, 13-15 września 2013 r.

Jak co roku w połowie września Żory wypełniły się dźwiękami muzyki z całego świata. Już od ponad dwudziestu lat możemy posłuchać znakomitych artystów podczas koncertów na rynku oraz biesiad szantowych. To właśnie piosenka żeglarska leży u źródeł tej wyjątkowej imprezy. Pomysł zorganizowania w Żorach festiwalu szantowego zrodził się w 1987 r. Mało kto przypuszczał wtedy, że po kilkunastu latach, ta początkowo skromna impreza, rozrośnie się do takich rozmiarów jak obecnie.
Przez ponad dwadzieścia już lat na żorskiej scenie pojawiały się zespoły prezentujące muzykę nie tylko żeglarską, ale również latynoamerykańską, irlandzką, celtycką, rytmy flamenco czy bluesa. Z czasem nowością stało się wprowadzenie do programu festiwalu wykonawców stanowiących czołówkę ogólnie pojętej sceny muzycznej. Na przestrzeni ostatnich lat, na scenie festiwalu SARI wystąpili m.in. Stanisław Sojka, Grzegorz Turnau, Raz Dwa Trzy, Myslowitz, T.LOVE, Ryszard Rynkowski, Kasia Kowalska, Kayah, Anna Dąbrowska czy Krzysztof Krawczyk. Również w tym roku nie zabrakło muzycznych atrakcji.

SARI 2012

Od 13 do 16 września na Rynku oraz w Domu Kultury i Scenie Na Starówce 26. Festiwal SARI!
Zapraszamy do zapoznania się z programem wydarzenia:

SARI 2012

13.09 (czwartek), g. 19:00
Scena Na Starówce,
Janusz Radek Trio
– cena biletu: 40 zł

14.09 (piątek), g. 19:00
Dom Kultury,
Biesiada shantowa
Wyst.: 4 REFY, Ryszard Muzaj, North Cape
cena biletu: 30 zł

15.09 (sobota)
Rynek „Muzyka Świata” cz. I
18:15 pokaz tańca
18:30 Kapela Pieczarków
20:00 Marcin Wyrostek z zespołem

16.09 (niedziela)
Rynek
„Muzyka Świata” cz. II
17:30 Tomas Kocko & Orchestr (Czechy)
19:00 Carrantuohill & Orkiestra Symfoniczna
20:30 ZAKOPOWER

Prowadzenie festiwalu: Adam Giza

Jubileuszowy, 25. Festiwal Sari już za nami

Po raz dwudziesty piąty mieszkańcy Żor uczestniczyli w niezwykłym wydarzeniu muzycznym, jakim jest Festiwal Sari - Muzyka Świata. Zapraszamy do galerii zdjęć.

25. Festiwal Sari Muzyka Świata

Zbliża się jubileuszowy, 25. Festiwal Sari – Muzyka Świata!

Podczas trzech dni festiwalowych, 9-11 września, zagrają m.in. Wolna Grupa Bukowina, Carrantuohill oraz Kukiz i Piersi. Zapraszamy do Domu Kultury, Sceny Na Starówce i na rynek miasta.

Na imprezę zapraszają organizatorzy: Miejski Ośrodek Kultury, Agencja Artystyczno – Reklamowa CELT, Żorskie Towarzystwo Kulturalne Kontrapunkt.

Wydarzenie współfinansowane jest z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego.

Program:
9.09.2011 (piątek) godz. 19:00
Dom Kultury – biesiada shantowa – bilet: 15 zł
Wystąpią: Banana Boat, Shantymen, Starzy Wyjadacze

10.09.2011 (sobota) MUZYKA ŚWIATA cz. I
Rynek, scena główna
17:30 Balkan Sevdah
18:30 Faso Djigui (Burkina Faso)
19:30 Noel Coutts (Nowa Zelandia)

Scena Na Starówce, koncert kameralny:
21:00 Wolna Grupa Bukowina – bilet: 20 zł

11.09.2011 (niedziela) MUZYKA ŚWIATA cz. II
Rynek, scena główna
18:00 Sari Ska Band
19:00 Carrantuohill i goście
20:30 Kukiz i Piersi

Festiwal Sari Muzyka Świata 2011

Festiwal Sari Muzyka Świata w 2011 roku odbędzie się w dniach od 9 do 11 września. Będzie tradycyjna biesiada shantowa, a także koncerty na Rynku i w Scenie Na Starówce. Już dziś serdecznie zapraszamy!

Sari 2010 - relacja

W dniach 10-12 września 2010 po raz kolejny odbył się w Żorach Festiwal Sari Muzyka Świata.

Tradycyjnie Festiwal rozpoczął się biesiadą shantową w Domu Kultury, a w sobotę w kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika zaśpiewał Mieczysław Szcześniak.

Część główna Festiwalu odbywała się na starówce miasta. Na oświetlonej scenie na żorskim Rynku (lub – jeśli ktoś wolał – na dużym telebimie obok sceny) można było obserwować występy artystów. Gwiazd w tym roku nie zabrakło. Boban Marković Orkietra zagrali z mocą. Nogi same rwały się do tańca przy utworach „Bubamara”, „Mesecina”, czy „Whisky Coca Cola”. Tłumnie zgromadzili się też miłośnicy zespołu Raz Dwa Trzy. Usłyszeliśmy zarówno stare utwory („Nikt nikogo”), jak i te z najnowszej płyty („Dalej niż sięga myśl”).

Podczas tegorocznego Sari oprócz wymienionych już artystów gościliśmy zespoły z kraju i zagranicy: Prawdziwe Perły, Bez Paniki, Brasy, Kapelę Ze Wsi Warszawa, Atmasferę z Ukrainy, Chodską Vlnę z Czech. Nie zabrakło oczywiście gospodarzy imprezy, zespołu Carrantuohill (który wystąpił z Salake).

Zapraszamy do galerii zdjęć.

znalezionych: 12 na 2 stronach
<<< poprzednia -   1  2   - następna >>>

Serdecznie zapraszamy do przesyłania swojej opini dotyczącej tegorocznej edycji festiwalu oraz wszystkich sugesti.