Muzyka świata i... burza - relacja z 28. Festiwalu SARI

Wiele wrażeń artystycznych i... burzowych mogli doznać uczestnicy XXVIII festiwalu Sari Muzyka Świata. Przez trzy dni imprezy atrakcji nie replica watchesWszystko zaczęło się w piątkowy wieczór biesiadą szantową, która miała miejsce w sali teatralnej Domu Kultury. Zamieniła się ona w tawernę, gdzie licznie zgromadzona publiczność mogła posłuchać The Nierobbers, Muzykajaka, żorskiego chóru Voce Segreto - pod dyrekcją Andrzeja Marcińska - oraz duetu Andrzej Korycki i Dominika Żukowska. Goście tawerny zaśpiewali swoje utwory oraz popularne i lubiane przez wszystkich piosenki żeglarskie. Zabawa trwała do późnych godzin nocnych, areplica watches uk publiczność, w różnym wieku, razem zreplica watches wykonawcami koncertu śpiewała znane szanty. Wieczór prowadzili Zbigniew Krówka i Bogdan Wita.

W sobotnie popołudnie na naszym Rynku można było pobawić się przy muzyce świata. Najpierw sympatycy dobrej muzyki poznali folk góralski. Jako pierwszy na dużej scenie wystąpił dla wszystkich zespół PoPieronie, prezentując różne odmiany góralskiej pieśni. Po tym koncercie nastąpiła zmiana klimatu muzycznego. Na scenę weszła Łódzka grupa TheStylacja, grająca muzykę reggae. Następie powitaliśmy gości z Ukrainy. W wykonaniu zespołu Kozak System, który zaprezentował rodzinny folk. Wieczór zakończył się kameralnym koncertem grupy Raz Dwa Trzy. Na deskach Sceny na Starówce Adam Nowak wraz z zespołem zaprezentowali miłośnikom piosenki kameralnej, znane i lubiane przez wszystkich utwory. Licznie zgromadzona w sali kinowej publiczność nagrodziła występ zespołu gromkimi brawami.

Ostatni dzień tegorocznego Sari był pełen wrażeń - nie tylko muzycznych. Wszystko zaczęło się zgodnie z planem. W niedzielne popołudnie na żorskim Rynku można było pobawić się przy folku łemkowskim, zagrała go grupa Haverla. W czasie koncertu zespołu nad Żorami przeszła gwałtowna burza z obfitym opadem deszczu, która uniemożliwiła dokończenie koncertów na Rynku. Podjęta została słuszna decyzja o przeniesieniu występów do sali kinowej Sceny na Starówce. Na uwagę i uznanie zasługuje to, że dzięki szybkiej pracy techników publiczność, która licznie przyszła do kina mogła posłuchać występu popularnej grupy Carrantuohill z gośćmi oraz Eweliny Flinty z zespołem. Mimo niekorzystnych warunków atmosferycznych festiwal zakończył się miłym akcentem muzycznym.

Organizatorami XXVIII festiwalu Sari byli: Urząd Miasta, Miejski Ośrodek Kultury oraz Agencja Celt.

Dariusz Filak

Serdecznie zapraszamy do przesyłania swojej opini dotyczącej tegorocznej edycji festiwalu oraz wszystkich sugesti.